Sweterki, pelerynki komunijne

Aktywne filtry:

Pusto :(

Pierwsza Komunia Święta jest zazwyczaj ważnym wydarzeniem w życiu nie tylko dziecka, ale także jego najbliższej rodziny. To piękny dzień, w którym dziecko w pełni uczestniczy w liturgii eucharystycznej. Tym samym tak ważne jest, aby strój na tę uroczystości był szczególny. Przede wszystkim stroje komunijne oscylują wokół czystej, śnieżnej bieli. Ma to głównie wymiar symboliczny, gdyż biel symbolizuje czystość, niewinność, a takie są właśnie dzieci, które kroczą do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Perfekcyjny strój na komunię świętą

Tym samym poszukując stroju na komunię dla dziecka, najlepiej jest wybrać taki, który będzie idealnym odzwierciedleniem bieli. Oczywiście można zakupić także stroje komunijne w kolorze łamanej bieli lub kości słoniowej, a nawet ecru. Jednak zgodnie z tradycją, powinny być to białe stroje. Każdy strój na komunię może zawierać indywidualne dodatki, które mogą być już kolorowe. Wówczas cała kreacja staje się znacznie bardziej ciekawa i efektowna. W przypadku dziewczynek wybierane są sukienki komunijne, które można doskonale łączyć z torebkami, rękawiczkami oraz wiankami na głowę. Wybór jest ogromny, tym samym zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu.

Strój komunijny dopasowany do pogody

Pierwsza Komunia Święta najczęściej odbywa się we wczesnych miesiącach wiosennych lub na początku lata. Nie zawsze gwarantuje to jednak piękną, słoneczną pogodę, a często pojawia się deszcz lub chłodny wiatr. Ponadto najczęściej wnętrza kościołów, w których odbywają się uroczystości komunijne, są chłodne, nawet mimo tego, że na zewnątrz jest ciepło. Tym samym tak ważne jest, aby stroje komunijne były wystarczająco ciepłe, zapewniając dziecku komfort termiczny w tak ważnym dla niego dniu. W przypadku dziewczynek strój na komunię można wzbogacić przez dodanie sweterka lub pelerynki komunijne.

Piękne pelerynki komunijne, jakie posiadamy w naszej ofercie wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Tworzone są one w taki sposób, aby jednocześnie zapewniały dziecku ciepło, a także stanowiły ozdobę dla stroju komunijnego oraz jego dopełnienie. Pelerynki komunijne, jakie znajdują się w naszej ofercie są w kolorze śnieżnobiałej bieli. Nawiązują w ten sposób do tradycyjnego koloru strojów komunijnych. Ponadto pelerynki te są wyjątkowo ciepłe. Wewnątrz znajduje się podszewka, która stanowi dodatkową ochronę termiczną, natomiast na zewnątrz pelerynka posiada futerko jak norek. W ten sposób tworzy bardzo elegancki i klasyczny dodatek do stroju komunijnego.

Dostępne w naszej ofercie pelerynki i sweterki mają długi rękaw, dzięki czemu sukienki komunijne, nawet te z krótkim rękawem nie stanowią problemu, gdyż dziecku z pewnością będzie ciepło i wygodnie. Alternatywą dla pelerynek komunijnych są sweterki wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo trwałe, a jednocześnie bardzo efektowne. Sweterki mogą służyć dziecku nie tylko podczas uroczystości komunijnych, stąd ich użyteczność jest bardzo wysoka. Dodatkowe elementy dekoracyjne podnoszą z kolei ich estetykę.