Klapki dziecięce

 

Aktywne filtry:

Na basenie bądź plaży, obuwie jest ciągle poddawane działaniu wody. Po każdej zabawie, klapki dziecięce muszą dobrze wyschnąć, aby nie rozwijały się tam żadne grzyby. Kolejnym ważnym aspektem w ich budowie jest więc materiał, który szybko i łatwo schnie. Rozwiązaniem jest miękka pianka szybkoschnąca. Tworzywo to jest tak zbudowane, aby bardzo łatwo poddawało się czyszczeniu. Dzieci, lubią bawić się w różnych miejscach i łatwo się brudzą, więc pianka będzie dobrym rozwiązaniem.

Klapki dla dzieci na basen powinny być wytrzymałe, bezpieczne, wygodne oraz chroniące całą stopę. Nieraz można spotkać się ze słabą jakością wykonania klapków, które po kilku użyciach łamią się, a elementy, z których są połączone - odrywają się. Ważna jest wysoka jakość produktu pozwalająca na długotrwałe, bezpieczne użytkowanie. Ze względu na śliską nawierzchnię podłogi na basenie, trzeba zwrócić uwagę na to, aby klapki dla dzieci miały grubą, stabilną podeszwę. Musi cechować się przyczepnością, a jest ona często kwestią nie tylko budowy, ale przede wszystkim materiału. Guma oraz pianka jest przykładem tworzywa, które świetnie sprawdzi się w takich sytuacjach. Dzieci są energiczne i często nie zwracają uwagę na potencjalne zagrożenie, jakim może okazać się śliska posadzka. Oprócz przyczepności, ważne jest, aby klapki dziecięce były dobrze dopasowane do stopy dziecka. Jest to wyjątkowy typ obuwia, które potrafi się łatwo zsunąć. Jednak podczas biegania, skakania oraz różnych zwrotów, klapek powinien możliwie stabilnie trzymać się na stopie.

Rodzaje klapków dziecięcych

Skoro już wiemy co jest ważne wybierając klapki dla dziecka, pozostaje ostatnia kwestia - ich budowa. Warto zapytać się jakie klapki dziecko preferuje. Można wybierać pomiędzy klasycznymi z przyszwą przymocowaną oddzielnie lub na stałe połączoną z całym butem, a japonkami lub klapkami typu crocs. Obuwie dziecięce oznacza się kolorowymi motywami w przypadku dziewczynek oraz z nieco ciemniejszymi kolorami dla chłopców. Wybór zależy od osobistych upodobań oraz wygody w użytkowaniu.

Wybierając klapki dla dzieci warto kierować się nie tylko ich wyglądem, ale także jakością. Zależy nam nie tylko na bezpieczeństwie, ale również wygodnej zabawie, która będzie beztroska i komfortowa. Pływanie jest nie tylko świetną zabawą, ale również ogólnorozwojowym sportem, który dobrze wpływa na kondycję dziecka.

Klapki dla dzieci na basen

Dzieci uwielbiają zabawę. Sport jest ważnym elementem życia człowieka od najmłodszych lat. Pływanie jest aktywnością, która szczególnie sprawia frajdę dzieciakom. Jednak należy pamiętać, że wybierając się ze swoją pociechą na basen trzeba zadbać o jego bezpieczeństwo. Poza śliską powierzchnią pływalni istnieje również inne poważne zagrożenie. Wilgotne i ciepłe miejsca są idealnym środowiskiem dla wielu rodzajów chorobotwórczych grzybów wywołujących grzybicę. Kiedy niefortunnie załapie się tę chorobę, pozbycie się jej jest możliwe, jednak jest to długi proces, a zarażenie kolejnych osób jest dosyć proste. Dlatego klapki dla dzieci są bardzo ważnym elementem na basenie.

Zobacz też: